Menu

Owrzodzenia skóry

Owrzodzenia

 

Wrzody na ciele są nieestetycznymi zmianami na powierzchni skóry, błony śluzowej lub rogówki, bardzo wolno się goją i często powracają. Mogą przybierać różne formy i pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, od wyściółki żołądka po zewnętrzną warstwę skóry. Niektóre przypadki wrzodów ustępują samoistnie, ale inne wymagają leczenia, aby zapobiec poważnym powikłaniom. Najczęściej problem ten dotyczy osób z obniżoną odpornością.

Wrzód to ubytek w skórze lub błonie śluzowej, któremu towarzyszy rozpad tkanki. Wrzody mogą powodować całkowitą utratę naskórka, a często części skóry właściwej, a nawet tłuszczu podskórnego. Wrzód, który pojawia się na skórze, jest często widoczny jako stan zapalny z obszarem zaczerwienionej skóry. Owrzodzenie skóry jest często widoczne w przypadku narażenia na ciepło lub zimno, podrażnienia lub problemów z krążeniem krwi.

Magnetoterapia w leczeniu owrzodzeń

 

Magnetoterapia w leczeniu owrzodzeń ma rewelacyjne wyniki. Jest to metoda bezpieczna, nie ma dziłąń niepożadanych. Jeśli stosujesz jakiekolwiek leki na owrzodzenie – stosując pole magnetyczne możesz zwiększyć ich skuteczność nawet dwukrotnie. 

Czy owrzodzenie można wyleczyć?

 

Owrzodzenia żylne można skutecznie leczyć, ale potrzebne są czas, cierpliwość i determinacja zarówno ze strony pacjenta, jego najbliższych, jak i zespołu opiekującego się pacjentem.

 

Jak wygląda wrzód na skórze?

 

Owrzodzenie to przypominająca krater, otwarta rana na skórze − ma mniej więcej okrągły kształt, a jej środek jest otwarty i może z niego wypływać płyn surowiczy, krew lub w przypadku zakażenia − ropa. Bardzo często pacjenci mylą pojęcie owrzodzenia skóry z czyrakiem, który jest związany ze stanem zapalnym mieszka włosowego. To wypukła zmiana skórna w przeciwieństwie do wklęsłego wrzodu skóry.

 

Zewnętrzna granica owrzodzenia skóry jest często podniesiona i zaogniona, a skóra wokół może być przebarwiona, uniesiona lub pogrubiona. Wrzody na ciele mogą stać się czarne, jeśli dojdzie do martwicy. Drobne zamiany są płytkie i obejmują tylko górne warstwy skóry (naskórek). Poważniejsze mogą dotyczyć dolnych warstw skóry, czyli skóry właściwej i tkanki podskórnej. Natomiast w bardzo ciężkich przypadkach owrzodzenie rozciąga się na mięśnie i kości.

 

Wrzody skórne zwykle zaczynają się powoli i stopniowo pogarszają się wraz z rozpadem skóry. We wczesnych stadiach owrzodzenia możesz po prostu zauważyć obszar przebarwienia, ciemniejszy lub jaśniejszy niż otaczająca go tkanka skórna. Ta zmiana może Cię piec lub swędzieć. W miarę postępu owrzodzenia tkanka skóry rozpada się i może wyglądać, jakby skóra uległa erozji lub „zniknęła”

Owrzodzenie wylecz polem magnetycznym! Nie ma niebezpiecznych działań niepożądanych a skuteczność została potwierdzona klinicznie.

 

Teslomag jest wyrobem medycznym certyfikowanym do użytku domowego. Stosowanie nie wymaga wcześniejszej konsultacji lekarskiej.