Teslomag

Teslomag aparat do magnetoterapii

Stany zapalne stawów

Stan zapalny jest naturalną reakcją obronną organizmu na urazy, infekcje wirusowe lub bakteryjne czy po prostu zużywanie się organizmu z wiekiem. Długotrwałe stany zapalne  prowadzą do przewlekłego a nawet nieodwracalnego uszkodzenia organu. Bardzo często stany zapalne występują w stawach.

Zapalenie stawów to poważna dolegliwość, której nie należy lekceważyć, bo może prowadzić do poważnych komplikacji – nawet ciężkiego kalectwa. Odpowiednie leczenie oraz wykonywanie aktywności fizycznej może w znacznym stopniu pomóc w walce z zapaleniem stawów, zahamować jego rozwój i zachować dłużej sprawne stawy. Znaczące są również utrzymywanie prawidłowej masy ciała oraz odpowiednia dieta.

Jakie są objawy stanów zapalnych stawów

Wśród objawów występują ból, obrzęk i sztywność stawów (szczególnie rano), opuchlizna, ograniczenie ruchomości, zaczerwienienie skóry. Zdarza się, że stan zapalny, zwłaszcza nieleczony rozprzestrzenia się na inne stawy a nawet narządy.

Stany zapalne stawów – leczenie

Niestety, leczenie zapalenia stawów nie należy do łatwych kuracji i często wiąże się z długim poszukiwaniem najlepszej metody. Zapalenie może bowiem przebiegać u każdego pacjenta w nieco inny sposób. Nie znaleziono jeszcze metody, która pozwalałaby się pozbyć zapalenia, jednak można zahamować jego rozwój, powstrzymać destrukcję i zmniejszyć ból. Niekiedy w nasileniu choroby stosuje się także sterydy, które szybko przynoszą ulgę. Mogą jednak powodować takie skutki uboczne jak utrata masy kostnej oraz ryzyko nadciśnienia czy cukrzycy.

Organizm człowieka to bardzo skomplikowany, inteligentny i wręcz niesamowity twór. Pełen tajemnic, których z pewnością długo nie uda się naukowcom do końca poznać. Często stan zapalny jest wywołany przez organizm z jakiegoś powodu, tak samo jak i organizm potrafi ten stan zapalny zlikwidować. Leczenie powinno zmierzać ku ułatwieniu organizmowi przywróceniu stanu równowagi. Robimy to na różne sposoby stosując lekarstwa, suplementy, zabiegi czy terapie.

Magnetoterapia jest nieocenionym sposobem w likwidowaniu stanów zapalnych. Jest bezpieczna, bardzo skuteczna, nie ma działań niepożądanych. Jest zabiegiem bezinwazyjnym i prostym w zastosowaniu.

Teslomag w swojej instrukcji ma zastosowanie w leczeniu stanów zapalnych stawów. Jako certyfikowany wyrób medyczny jest bezkonkurencyjny. Jego prosta obsługa, niewielkie rozmiary i najniższa na rynku cena powodują, że zabiegi można prowadzić samemu, bez wychodzenia z domu, w takiej ilości jakie rzeczywiście mogą być skuteczne.

Stany zapalne stawów – rodzaje

Jest bardzo dużo rodzajów zapleń stawów, do najczęstszych należą:

– choroba zwyrodnieniowa stawów (osteoartroza) – należy do grupy 10 chorób powodujących najcięższe kalectwo na świecie i jest najpopularniejszym typem zapalenia stawów. W Polsce zmaga się z nią 8 milionów pacjentów.

– reumatoidalne zapalenie stawów (rzs) – choroba, która pojawia się najczęściej po 40 roku życia.

– młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów pojawia się przed 16. rokiem życia. Jest uważane za najczęstszą z zapalnych chorób reumatycznych wieku rozwojowego. W jego przypadku dochodzi do uszkodzeń nie tylko stawów, lecz także kości, mięśni, skóry, ścięgien, ale także oczu, naczyń, płuc, serca, przewodu pokarmowego

– dna moczanowa (artretyzm, skaza moczanowa, podagra) – to choroba, której charakterystycznym objawem jest pogrubienie stawu dużego palca u nogi i ograniczeniem jego ruchów. Przyczyną choroby jest nadmiar kwasu moczowego w płynie stawowym.

– Zapalenie stawów związanie z infekcją – dochodzi do niego w wyniku zakażenia bakteriami lub wirusami. W ostatnich latach częstą przyczyną jest zakażenie borelią (borelioza) oraz powikłania po przebytej grypie i anginie.

Teslomag w leczeniu stanów zapalnych stawów

Teslomag jest urządzeniem posiadającym bardzo silnie skoncentrowane pole magnetyczne. Dzięki temu możemy je aplikować w bardzo precyzyjnie określonym miejscu. Ponieważ stan zapalny stawu da się łatwo zlokalizować – mamy pewność, że pole magnetyczne z urządzenia dotrze właśnie do tego miejsca.

Pole magnetyczne z aparatu przenika przez większość materii w tym ubranie, skórę i mięśnie – dociera w głąb organizmu na głębokość aż 14 cm. Dzięki urządzeniu Teslomag możemy leczyć stan zapalny stawów w samym jego centrum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *