Teslomag

Teslomag aparat do magnetoterapii

Złamana kość i co dalej? 

Najczęściej kończyna ląduje w gipsie i rozpoczyna się nerwowe oczekiwanie na efekt? Ile to potrwa – 2, 3, 4 tygodnie? NIKT NIE JEST W STANIE TEGO PRZEWIDZIEĆ!

O ile złamanie u osoby młodej i zdrowej może zakończyć się prawidłowym zrośnięciem po 2 tygodniach, o tyle u osób starszych, tym bardziej chorych, leczenie może trwać wiele tygodni! MOŻE TEŻ KOŚĆ NIE ZROSNĄĆ SIĘ WCALE!

CO MOŻEMY ZROBIĆ ŻEBY ZWIĘKSZYĆ SZANSĘ NA SZYBKIE ZROŚNIĘCIE? MOŻLIWOŚCI NIE MA DUŻO, A BIORĄC POD UWAGĘ PRZYKRE KONSEKWENCJE DŁUGIEGO LUB NIEPRAWIDŁOWEGO LECZENIA MUSIMY ZROBIĆ WSZYSTKO CO MOŻLIWE.

BEZKONKURENCYJNA OKAZUJE SIĘ MAGNETOTERAPIA! 

Złamanie kości

Co to jest złamanie kości?

Złamanie kości jest to stan, gdy w wyniku działania siły zewnętrznej dochodzi do uszkodzenia kości. Złamanie może być całkowite lub częściowe (nadłamanie, pęknięcie).

Stopień urazu zależy głównie od siły, z jaką doszło do działania na kość, a także otaczające ją mięśnie i więzadła. Istnieje jednak szereg czynników, które zwiększają ryzyko złamań, głównie:

– wiek,

– stan kości,

– osteoporoza,

– zmiany zwyrodnieniowe,

– odwapnienie,

– choroby nowotworowe

Złamanie może dotyczyć każdej z 206 kości osoby dorosłej (u nastolatka nawet 356 kości). Najczęściej jednak dochodzi do złamań rąk i nóg, ponieważ to te części ciała są najbardziej wysunięte podczas upadku i przyjmują największy opór. 

Złamanie kości – rodzaje

Ogólnie wyróżnia się złamanie zamknięte bez przerwania ciągłości tkanek zewnętrznych, lub  złamanie otwarte, przy którym fragment uszkodzonej kości przebija tkanki tworząc ranę z widoczną kością.

Przy bardziej szczegółowym podziale uwzględnia się m.in.:

w zależności od przyczyny – bezpośrednie (działanie siły na kość) i pośrednie (działanie siły na tkanki otaczające kość), a także awulsyjne (w wyniku pociągnięcia) i kompresyjne (w wyniku zgniecenia kości);

w zależności od stopnia złamania – złamanie częściowe (nadłamanie, pęknięcie) lub całkowite przerwanie kości, a także złamania skośne, poprzeczne, podłużne i spiralne.

Złamanie kości może być również wyrównane, co oznacza, że fragment kości niewiele przesunął się poza jej prawidłową oś lub ze znacznym przesunięciem. Jeśli złamanie kości spowodowało uszkodzenie otaczających ją tkanek (mięśni, nerwów, naczyń krwionośnych) mowa o złamaniu skomplikowanym (złożonym, wieloodłamowym).  

W jakim czasie zrasta się kość?

Czas zrastania i gojenia kości zależy od wielu czynników – rodzaju kości, rodzaju złamania, wieku pacjenta i jego stanu zdrowia oraz zastosowanego leczenia.

Samo uzyskanie zrostu kostnego to czas 4-6 tygodni, lecz całkowite zagojenie może trwać nawet wiele lat. Dlatego tak ważne jest odpowiednie postępowanie, na które składa się fizjoterapia, suplementacja oraz właściwa dieta sprzyjająca tworzeniu się zrostów kostnych.

Suplementacja oraz dieta to czynniki, które w sposób nieznaczny mogą przyspieszyć zrastanie kości. W zasadzie w trakcie leczenia należy zwrócić na nie uwagę aby zrastania nie utrudniać organizmowi i nie spowalniać. Dostarczone do organizmu substancje odżywcze potrzebują długiego czasu żeby zostać przyswojonymi. Ich działanie może nastąpić dopiero po kilku dniach. 

Magnetoterapia działa od razu! Działanie terapeutyczne następuje już od pierwszego zabiegu! Każda minuta ma znaczenie! Dlatego zabiegi są bezkonkurencyjne!

Na czym polega leczenie złamania?

Oczywiście zanim dojdzie do leczenia należy złamanie zdiagnozować. Złamanie kości diagnozuje się najczęściej na podstawie zdjęcia rentgenowskiego. Lekarz może zalecić też rezonans magnetyczny lub tomografię komputerową.

Proste złamanie kości bez przemieszczenia wymaga unieruchomienia za pomocą gipsu lub ortezy. Jeśli natomiast doszło do złamania skomplikowanego, konieczne może okazać się nastawienie uszkodzonej kości lub leczenie operacyjne, z zastosowaniem m.in. drutów stabilizujących, lub rekonstrukcji tkanek.

 

Co przyspiesza zrost kości?

 

Dieta pełni istotną rolę w czasie rekonwalescencji po złamaniach. Bogata w składniki odżywcze, które biorą udział w odbudowaniu tkanki kostnej, pomoże przyśpieszyć zrost kości. Wśród nich znajdują się m.in. wapń i witamina D. W diecie potrzebna jest także odpowiednia ilość białka, a także takich niezbędnych do budowy tkanki kostnej składników mineralnych, jak potas i magnez, a także cynk, fluor, miedź i mangan.

Zasada diety po przebytym złamaniu kości jest taka sama jak przy osteoporozie. Chodzi tu przecież o odbudowę i regenerację tkanki kostnej.

 

STOSUJĄC MAGNETOTERAPIĘ SPOWODUJESZ, ŻE WSZYSTKIE SKŁADNIKI ODŻYWCZE WSPOMAGAJĄCE LECZENIE, BĘDĄ LEPIEJ WCHŁANIANE.

Preparaty wapnia powinno się podawać podczas posiłków, gdyż lepiej się wchłaniają w środowisku kwaśnym. Ze względu na fakt, iż często zwiększają tendencję do zaparć, zwłaszcza w populacji ludzi starszych, powinno się je stosować w godzinach popołudniowo-wieczornych.

Co jeść przy złamaniu?

Przy leczeniu złamania należy dołączyć do diety warzywa: brokuły, seler, ogórki, marchew, pietruszka, jarmuż i owoce: jagody, cytrusy, figi. Szczególnie ważne są owoce i warzywa, które zawierają witaminę C, gdyż wspiera ona zachodzącą w organizmie syntezę kolagenu. Potas (ziemniaki, morele, banany, pomidory); cynk (jajka, kasze, owoce morza); witaminy z grupy B (chude mięso, produkty zbożowe); a także odpowiednia ilość białka (mięso, ryby, nabiał, nasiona roślin strączkowych).

Kolagen jest głównym budulcem tkanki łącznej i stanowi 30% białek występujących w organizmie. Wchodzi w skład chrząstek, skóry, mięśni, zębów, włókien i więzadeł. Substancja jest odpowiedzialna za elastyczność, nawilżenie i gładkość skóry, odpowiada za gojenie się ran, zrastanie kości. Najwięcej kolagenu znajdziesz w rybach, mięsie, jajach, nabiale, golonce, salcesonie, a także rosole na kościach. Dobrym, naturalnym źródłem kolagenu są też podroby i kurze łapki. Oczywiście można kolagen suplementować.

MAGNETOTERAPIA ZWIĘKSZA SYNTEZĘ KOLAGENU W MIEJSCU STOSOWANIA. TESLOMAG APLIKUJE POLE W BARDZO PRECYZYJNIE OKREŚLONYM MIEJSCU!

CAŁA MOC POLA MAGNETYCZNEGO DZIAŁA DOKŁADNIE W MIEJSCE ZŁAMANIA!

Czego unikać w trakcie leczenia złamania kości?

Wszystkich substancji i produktów wypłukujących wapń. Takie pokarmy jak tłuszcze, kwas szczawiowy i fitynowy (zawarty np. w białym pieczywie) to najbardziej znani wrogowie wapnia. Ale wrogiem wapnia są również leki – przeciwzakrzepowe, sterydowe, uspokajające, przeciw zgadze, refleksowi (leki osłonowe na żołądek, hamujące wydzielanie kwasu żołądkowego) czy antybiotyki.

Czynnikiem osłabiającym kości są także nikotyna oraz alkohol. Kawa jest dopuszczalna ale w rozsądnych ilościach.

TYLKO ZŁAMANIE KOŚCI TO KIEPSKI MOMENT DLA PALACZA ŻEBY MYŚLEĆ O RZUCENIU PALENIA! DLATEGO KONIECZNIE STOSUJ TESLOMAG, ŻEBY POMÓC ORGANIZMOWI, A O RZUCENIU PALENIA POMYŚLISZ PÓŹNIEJ.

Z ZABIEGÓW JAKIE MOŻEMY STOSOWAĆ W ZASADZIE OD RAZU PO ZAŁOŻENIU USZTYWNIAJĄCEGO OPATRUNKU JEST MAGNETOTERAPIA.

 

 

Zrastanie kości może trwać od kilku tygodni do wielu miesięcy. W tym czasie kość pozostaje unieruchomiona. Należy również regularnie wykonywać zalecane badania kontrolne, które pomogą ocenić, jak szybko zrasta się kość. W niektórych przypadkach dochodzi do komplikacji, które wymuszają ponowne przeprowadzenie zabiegu. W zasadzie po unieruchomieniu kości pozostaje oprócz diety niewiele do zrobienia. Ze względu na opatrunek – utrudniony jest dostęp do złamanej kości. I tu z pomocą przychodzi MAGNETOTERAPIA PONIEWAŻ POLE MAGNETYCZNE BEZ TRUDU PRZENIKA PRZEZ WSZELKIE OPATRUNKI (W TYM GIPS) I ZDECYDOWANIE PRZYSPIESZA ZRASTANIE KOŚCI. DZIĘKI TEJ WŁAŚCIWOŚCI JEST W ZASADZIE NAJCZĘŚCIEJ (PRAWIE JEDYNĄ) STOSOWANĄ METODĄ PRZYSPIESZAJĄCĄ ZRASTANIE KOŚCI.

 

Teslomag – to urządzenie, które zostało certyfikowane zarówno do użytku profesjonalnego jak i domowego. Można je stosować zaraz po założeniu gipsu. Konsultacja lekarska nie jest konieczna. Wiele osób przekonało się o skuteczności magnetoterapii w leczeniu złamania.

 

 

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest wypożyczenie urządzenia na 2 tygodnie. Po złożeniu zamówienia urządzenie wysyłane jest pod wskazany adres kurierem lub do wybranego paczkomatu. Ze względu na istotny czas – staramy się wysłać urządzenie tego samego dnia.

Podczas dwutygodniowej terapii można przeprowadzić zabiegi o łącznym czasie 840 minut! 840 minut to14 godzin terapii! – to naprawdę sporo, to absolutnie odczuwalna dawka. Zabiegi prowadzi się bez wychodzenia z domu. W zasadzie taka ilość i częstotliwość zabiegów jest możliwa tylko dzięki wypożyczeniu urządzenia Teslomag! Ponieważ zaleca się zabiegi 3 razy dziennie – dojazdy do ośrodka z taką częstotliwością są niemożliwe. Ważne w tej terapii są nie tylko dawki ale przerwy między nimi. 3 razy dziennie po 20 minut to nie to samo działanie jak 1 raz dziennie – 60 minut!

Wypowiedź użytkownika, który leczył złamanie kości śródstopia – jest to wyjątkowo uciążliwe złamanie. Często leczone miesiącami.

Szczególnie istotna wypowiedź pani, która ma porównanie w stosowaniu magnetoterapii podczas leczenia złamania kości nadgastka. Ponieważ złamanie miała dwukrotnie – za pierwszym razem leczone było wyłącznie tradycyjnie, stosując maści i środki przeciwbólowe, za drugim razem stosowała pole magnetyczne.

Na czym polega rehabilitacja po złamaniu?

 

Złamanie kości niemal zawsze wymaga unieruchomienia. W konsekwencji stawy i mięśnie przez wiele tygodni nie funkcjonują prawidłowo. Czasowe ograniczenie ruchu stawów prowadzi do przykurczu. Dlatego po złamaniu często pacjenci są kierowani na rehabilitację. Niestety zdarza się, że leczenie nie pozwala na odzyskanie pełnej sprawności fizycznej. Do najskuteczniejszych zabiegów zaliczyć można masaże oraz cały szereg terapii fizykalnych – krioterapię, leseroterapię, terapię dźwiękiem oraz bardzo skuteczną magnetoterapię.

 

Jeśli interesuje Cię zastosowanie magnetoterapii oraz jak może Ci pomóc, zapraszamy do wysłuchania webinaru. W ciągu niespełna 30 minut poruszamy najistotniejsze kwestie. Mówimy prosto, zwięźle i bez fachowej terminologii.