Teslomag

Teslomag aparat do magnetoterapii

Regeneracja nerwów

Regeneracja nerwów polega na ich odbudowaniu po przebytym urazie, chorobie lub zastosowanym leczeniu. Komórki, które zostały dotknięte neuropatią, mają zaburzoną równowagę bioelektryczną. Dlatego zastosowanie terapii, która pozwoli przywrócić równowagę bioelektryczną w tych komórkach jest bardzo wskazana. Magnetoterapia tak właśnie działa i w połączeniu z innymi zabiegami fizykalnymi jak masaże, odpowiednio dobrane ćwiczenia, elektroterapia daje pozytywne rezultaty i przyspiesza regenerację układu nerwowego. Nerwy goją się długo – zwłaszcza po zabiegu przeszczepu nerwu, jak i rekonstrukcji bezpośredniej. Czasem proces regeneracji uszkodzenia trawa nawet dwa lata. Należy dołożyć wszelkich starań aby przyspieszyć ten proces poprzez fizjoterapię i dietę bogatą w witaminy grupy B, C oraz E. Także selen, kwas gamma-linolenowy i kwas alfa-liponowy.

Magnetoterapia w regeneracji układu nerwowego

Teslomag – jako certyfikowany wyrób medyczny, posiada w swojej instrukcji zastosowanie w regeneracji nerwów. Oznacza to, że skuteczność została potwierdzona klinicznie.

Pole magnetyczne niskiej częstotliwości poprawia przewodnictwo nerwów poprzez zmianę czynności elektrycznej nerwów i sprawniejszym przekazywaniem impulsów.

Pole magnetyczne oprócz pozytywnego wpływu na działanie istniejących nerwów, regeneracji uszkodzonych nerwów, stymuluje tworzenie nowych połączeń przywracając prawidłową komunikację między komórkami.

Układ nerwowy

Układ nerwowy to najbardziej złożony system wewnętrzny człowieka. Składa się z około 30 miliardów komórek nerwowych. Komórki te w każdej sekundzie odbierają zarówno z wnętrza organizmu jak i z zewnątrz, ogromne ilości informacji. System nerwowy przetwarza miliony sygnałów i wysyła odpowiednie bodźce w postaci impulsów nerwowych do poszczególnych narządów i tkanek. Układ nerwowy jest niezastąpiony w procesach myślenia, postrzegania, odczuwania, komunikacji i sterowania. Pole magnetyczne ma bardzo silny wpływ na poprawę pracy tego układu i jest wykorzystywane w leczeniu rozmaitych jego zaburzeń.

Teslomag - strona oficjalna
Teslomag - strona oficjalna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *