Teslomag

Teslomag aparat do magnetoterapii

Zespół cieśni nadgarstka

Zespół cieśni nadgarstka

 

To zbiór objawów związany z uciskiem na nerw pośrodkowy przebiegający w kanale nadgarstka. Choroba ta należy do jednej z najczęstszych neuropatii. Dotyczy 10% kobiet i 5% mężczyzn.

Tylko pozornie jest niewielkim problemem, ponieważ wydaje się, że “można z tym żyć”! Czasem ból w nadgarstku uniemożliwić może pracę zawodową, uprawianie ulubionego sportu a nawet codzienne funkcjonowanie. Czynności wykonywane z ciągłym bólem potrafią uprzykrzyć życie.

Jakie są powody zespołu cieśni nadgarstka

 

Powodów zespołu cieśni nadgarstka może być wiele. Może to być trwająca lub przebyta choroba, źle wygojone złamanie, uraz lub obrzęk w czasie ciąży, zaburzenia hormonalne a nawet niedobór witamin B6 i B12. Najczęściej jednak powodem są nawyki: powtarzające się jednakowe ruchy palców i nadgarstka, jak przy pracach ręcznych, pisaniu na klawiaturze, jeździe na rowerze, grze na instrumentach itp. Sprzyjają temu niektóre zawody, dlatego zespół ten występuje częściej u osób wykorzystujących w pracy częste i jednostajne ruchy nadgarstka.

Jakie są objawy zespołu cieśni nadgarstka

 

Początkowe objawy to drętwienie i mrowienie w okolicy nadgarstka, często utrudniające a wręcz uniemożliwiające funkcjonowanie.

W zaawansowanym etapie choroby bóle są silniejsze i pojawiają się zarówno w spoczynku, jak i podczas ruchu. Ponadto pojawiają się zaburzenia czucia, zanikają mięśnie kłębu kciuka. Chory ma trudności z wykonywaniem precyzyjnych ruchów ręką, z trudem unosi filiżankę z kawą. Osłabia się chwyt i pojawiają się problemy z zaciśnięciem ręki w pięść. Palce wydają się być sztywne, a niektórzy mogą mieć wrażenie ich opuchnięcia, pomimo braku widocznego obrzęku. Zdarza się, że chorym ciężko odróżnić dotyk ciepła i zimna.

Ból, drętwienie, uczucie obrzmienia mogą obejmować ramię, przedramię, bark, a niekiedy sięgać nawet do potylicy.

 

Leczenie zespołu cieśni nadgarstka

 

Leczenie rozpoczynane jest od wyeliminowania przyczyny, najczęściej zmiana nawyków dotyczących ruchów dłonią. Operacja powinna być ostatecznością, dlatego wcześniej najlepiej skorzystać z fizykoterapii.

 

Magnetoterapia w leczeniu cieśni nadgarstka

 

Jedną z zalecanych form terapii jest pole magnetyczne niskich częstotliwości. Jest bardzo skuteczne i często przynosi zauważalne efekty już po pierwszych zabiegach. Urządzeniem Teslomag 30 minutowe zabiegi prowadzi się w 15 -20 dniowych cyklach. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia oraz prostej konstrukcji i obsłudze, jest to jedna z wygodniejszych i skutecznych terapii.

 

Teslomag w leczeniu zespołu cieśni nadgastka

 

Urządzenie charakteryzuje bardzo silnie skoncentrowana wiązka pola magnetycznego. Dzięki temu możemy bardzo precyzyjnie aplikować terapię w nadgarstku. Ponieważ pole magnetyczne przenika przez większość materii – dociera w głąb ciała. Działa bezpośrednio w miejscu schorzenia. Nie ma niebezpiecznych działań niepożądanych. Terapię można prowadzić bez wychodzenia z domu.