Magnetoterapia – wypożyczenie aparatu

Czy ktoś z Was miał już styczność z magnetoterapią? Gdzie zetknęliście się z tą terapią? Najczęściej dowiadujemy się o tej metodzie po serii zabiegów w ośrodku zdrowia lub sanatorium. Bywa, że już po kilku zabiegach odczuwa się znaczącą poprawę. Jednak, czy dzięki magnetoterapii można uzyskać zadawalające i trwałe efekty?

W jakich przypadkach stosowana jest magnetoterapia

Magnetoterapia stosowana jest szczególnie w przypadku problemów z układem kostno-mięśniowym, urazami sportowymi, przewlekłym bólem czy stanami zapalnymi. Osoby aktywne fizycznie – najczęściej sportowcy, zarówno wyczynowi jak i rekreacyjnie uprawiający dyscypliny obciążone ryzykiem kontuzji, korzystają z magnetoterapii w zasadzie systematycznie. Jednakże drobne kontuzje mogą przytrafić się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi na nierównym chodniku albo śliskiej posadzce.

Magnetoterapia jest bardzo skuteczną metodą w leczeniu wielu schorzeń przewlekłych takich jak choroby zwyrodnieniowe stawów, kręgosłupa, rwa kulszowa lub barkowa.

W przypadku kontuzji czy wczesnego stadium choroby można odczuć poprawę szybko, jednak jeśli mamy do czynienia z zaawansowanym stadium choroby, skomplikowaną kontuzją – zabiegów musi być zdecydowanie więcej i na efekty trzeba dłużej poczekać.

Ile powinno być zabiegów magnetoterapii

Ze względu na wielkość stacjonarnych urządzeń, ich skomplikowaną obsługę i wysoką cenę, dostęp do magnetoterapii jest utrudniony. Właśnie dlatego najczęściej przepisuje się 10 zabiegów trwających zaledwie 10 minut. To wystarczająco w połączeniu z innymi zabiegami, przy leczeniu nieskomplikowanej kontuzji, jednak zbyt mało, żeby uzyskać trwały efekt przy leczeniu schorzenia przewlekłego. Zabiegów musi być zdecydowanie więcej. Dla przykładu: w instrukcji aparatu Teslomag, w przypadku leczenia złamanej kości, zabiegi prowadzi się 2 lub 3 razy dziennie po 20 minut przez 14 dni. Oznacza to, że łączny czas aplikacji pola magnetycznego w trakcie serii zabiegów to aż 840 minut! W niektórych przypadkach skomplikowanych złamań lub w przypadku leczenia chorób przewlekłych serie należy powtarzać. W takich ilościach magnetoterapia jest rzeczywiście skuteczna.

Jaka jest dostępność w ramach NFZ

Zabiegi w ramach NFZ są nie tylko zbyt krótkie, ale można z nich korzystać nie częściej niż 2 razy w roku, w niektórych miastach okres oczekiwania na rehabilitację przekracza 12 miesięcy! Żeby sprawdzić dostępność NFZ przygotował internetowy Informator o Terminach Leczenia (https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/#)

Dlatego duża ilość pacjentów decyduje się na magnetoterapię prywatnie. Pozostaje jeszcze kwestia uciążliwych dojazdów do ośrodka zdrowia. Zabieg trwa 10 minut a dojazd w dwie strony wielokrotnie dłużej.

Wypożyczenie aparatu Teslomag to najlepszy sposób na poznanie działania magnetoterapii.

Wypożyczenie aparatu Teslomag pozwala na korzystanie z magnetoterapii w najtańszy z możliwych sposobów i w nieporównywalnie większych dawkach, ponieważ zabiegi mozna p[rowadzic nawet 3 razy dziennie. Zabiegi prowadzi się bez wychodzenia z domu. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, niewielkie i poręczne. W przypadku wszystkich wymienionych w instrukcji schorzeń, skuteczność została potwierdzona klinicznie. Teslomag, pomimo że jest niewielki, ma parametry dużych, stacjonarnych urządzeń. Jest bezpieczny – nie ma działań niepożądanych, dlatego coraz częściej sięgają po niego osoby zmuszone do zażywania dużych dawek środków przeciwbólowych.

Na jak długo wypożyczyć aparat

Minimalny okres wypożyczenia to 7 dni ale sugerujemy w większości przypadków 14 dni. Przy cenie wypożyczenia 350zł – 10 minutowy zabieg będzie kosztował 4zł! Urządzenie można zamówić telefonicznie lub przez sklep internetowy. Mamy wszystkie formy płatności. Urządzenie dostarczy kurier pod wskazany adres lub do wybranego paczkomatu. Zwrot odbywa się dokładnie tak samo.

Zastosowanie Teslomag

Schorzenia narządów ruchu

1. Mechaniczne urazy mięśni i naciągnięcie ścięgien

2. Stany zapalne stawów

3. Łagodzenie objawów ostrogi piętowej

4. Zespół cieśni nadgarstka

5. Choroba zwyrodnieniowa stawu barkowego

6. Choroba zwyrodnieniowa stawu łokciowego

7. Choroba zwyrodnieniowa stawu nadgarstka i stawów dłoni

8. Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego

9. Choroba zwyrodnieniowa stawu kolanowego

10. Choroba zwyrodnieniowa stawu skokowego

11. Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa

12. Bóle pourazowe

13. Ból powysiłkowy

14. Złamania kości (można stosować przez gips)

15. Osteoporoza

16. Zwichnięcia stawów

17. Regeneracja po wstawieniu endoprotezy

Schorzenia układu nerwowego

18. Neurologiczne objawy zwyrodnienia kręgosłupa na odcinku szyjnym, rwa barkowa

19. Neurologiczne objawy zwyrodnienia kręgosłupa na odcinku piersiowym

20. Neurologiczne objawy zwyrodnienia kręgosłupa na odcinku krzyżowo-lędźwiowym, rwa kulszowa

21. Neuropatie nerwów, zapalenie nerwów

22. Neuralgia nerwów, nerwoból

23. Regeneracja nerwów

Schorzenia tkanek miękkich i skóry

24. Poparzenia, owrzodzenia i trudno gojące się rany

25. Odleżyny

26. Blizny

Choroby przyzębia

27. Paradontoza

28. Stany zapalne jamy ustnej

29. Wspomaganie regeneracji po zabiegu ekstrakcji zęba

Choroby układu oddechowego

30. Zapalenie górnych dróg oddechowych (przeziębienie)

31. Zapalenie zatok, katar

Wypożyczenie Teslomag to bardzo dobra forma poznania skuteczności magnetoterapii.

Teslomag jest wyrobem medycznym – dlatego przed zastosowaniem zapoznaj się z instrukcją obsługi.

Przeciwskazania do stosowania magnetoterapii: ciąża, choroba nowotworowa w trakcie leczenia, gruźlica, cukrzyca typu I, nadczynność tarczycy, rozrusznik serca.

#magnetoterapia #zdrowie #rehabilitacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dowiedz się więcej