Dla kierowców

Już po kilku latach pracy zawodowi kierowcy odczuwają pierwsze problemy zdrowotne związane z ich zawodem. Są to najczęściej bóle kręgosłupa, zmiany napięcia mięśni, szczególnie w części lędźwiowej, bóle karku, szyi lub barków. W tych schorzeniach najczęściej stosujemy magnetoterapię. Choroby kręgosłupa u kierowców powoduje długa jazda w jednej pozycji, brak stabilnego podparcia dla stóp i obciążenie w czasie pracy. Także nieustanne drgania, przeciążenia oraz nagłe obracanie ciała i głowy. Do tego to wszystko odbywa się w pozycji siedzącej! Kręgosłup nie jest w stanie wytrzymać długiej jazdy bez przerwy – nawet jeżeli auta są coraz bardziej wygodne. Ponieważ nasz kręgosłup zupełnie nie jest przystosowany do pozycji siedzącej! Siedzenie powyżej 2 godzin uważane jest za szkodliwe! Kierowcy zawodowi, mają bóle kręgosłupa cztery razy częściej niż inni ludzie.
Schorzenia kręgosłupa rozpoznajemy po bólach w odcinku lędźwiowym, najczęściej po przejechaniu dłuższej trasy. Mogą też towarzyszyć temu bóle głowy, szyi, trudności ze wstawaniem i schylaniem się. Kierowcy nie powinni ich bagatelizować, nawet jeżeli przechodzą, po dobrze przespanej nocy lub kilku dniach. Kłopoty są większe jeśli ból nasila się z dnia na dzień w długiej trasie i nie ma czasu na przerwę dla podratowania zdrowia.
Ponieważ Polacy szukają na własną rękę szybkich rozwiązań, w pierwszej kolejności sięgamy po ogólnie dostępne farmaceutyki, maści czy tabletki. Jednak nawet jeśli zasięgniemy porady lekarza to i tak najczęściej przepisze podobne rozwiązania. Niestety w zasadzie wszystkie farmaceutyki mają jakieś działania niepożądane i stosowane w sposób ciągły mogą być niebezpieczne. Wielu kierowcom ulgę przynosi pole magnetyczne niskich częstotliwości. Dzięki niemu często udaje się częściowo powstrzymać rozwój choroby i szybko zwalczyć ból. Teslomag dzięki swoim niewielkim rozmiarom można zabrać w trasę i zabiegi prowadzić bez czekania na powrót do domu. To bardzo ważne, że terapię prowadzimy bez wizyty u fizjoterapeuty czy lekarza.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *