Menu

Neuropatie, zapalenie nerwów

Neuropatie nerwów to inaczej uszkodzenie nerwów. Jeśli cierpisz na neuropatię nerwów, ból, mrowienie i utrata czucia bywają trudne do zniesienia, to zapraszamy do zapoznania się z tym materiałem. Pokażemy Ci skuteczne i bezpieczne metody leczenia.

Kogo dotyczy neuropatia nerwów

 Szacuje się, że nawet jedna na dziesięć osób powyżej 55 roku życia może doświadczać objawów wynikających z różnego typu neuropatii nerwów. Warto mieć na uwadze, że do rozwoju tego typu schorzeń może dochodzić u osób w każdym wieku, niezależnie od płci.

Neuropatia obwodowa – jakie są objawy?

Dolegliwości w przebiegu neuropatii zależą od miejsca uszkodzenia nerwu jak i typu uszkodzonej tkanki oraz zakresu unerwienia zajętej struktury. W wielu przypadkach w danym nerwie przebiega kilka rodzajów włókien – np. zarówno włókna ruchowe, jak i czuciowe. Obecne wówczas dolegliwości będą dotyczyły obydwu funkcji tego nerwu w danym zakresie unerwienia.

Neuropatia obwodowa typu ruchowego będzie prowadziła do osłabienia siły mięśniowej lub też całkowitej utraty możliwości skurczu przez dany mięsień lub grupę mięśni. Co za tym idzie, ruchomość kończyny lub danego stawu może zostać znacząco ograniczona. Z czasem mogą pojawiać się także postępujące zaniki mięśni oraz różnego stopnia deformacje ciała.

Neuropatia obwodowa typu czuciowego może skutkować rozwojem różnego typu zaburzeń czucia. Mogą to być m.in. odczucia mrowienia, kłucia, drętwienia, pogorszenie odbierania bodźców dotykowych oraz temperatury lub kłujący ból. Te zaburzenia czucia nazywane są zbiorczo parestezjami.

Uszkodzenia nerwów autonomicznych mogą prowadzić do pojawienia się zmiany zabarwienia skóry. Ze względu na obkurczenie lub poszerzenie naczyń krwionośnych może dochodzić do nadmiernego zaczerwienienia danego obszaru, zasinienia lub obrzęku. W przypadku uszkodzeń nerwów autonomicznych unerwiających poszczególne narządy może dochodzić do zaburzeń ich funkcjonowania, np. zaburzeń rytmu serca lub problemów z trawieniem.

Przyczyny neuropatii obwodowej

Neuropatia obwodowa może rozwijać się w przebiegu mechanicznego uszkodzenia nerwów. Za destrukcję tkanki może odpowiadać uraz mechaniczny (jak np. złamanie kości, rana cięta) lub przewlekły ucisk. Przykładowo, jedne z częściej występujących neuropatii z ucisku to zespół cieśni nadgarstka oraz zespół rowka nerwu łokciowego.

W przypadku zespołu cieśni nadgarstka dochodzi do nadmiernej kompresji nerwu pośrodkowego przez więzadła zlokalizowane w obrębie kanału nadgarstka. Dokładna przyczyna tej choroby nie jest do końca poznana, jednak ryzyko jej rozwoju zwiększa przewlekły ucisk oraz niefizjologiczna pozycja dłoni, szczególnie w przebiegu pracy zawodowej związanej z długotrwałym używaniem komputera. Objawy zespołu cieśni nadgarstka obejmują parestezje w obrębie kciuka, palca wskazującego, środkowego oraz serdecznego, a także po wewnętrznej stronie dłoni. Z czasem dochodzi do osłabienia siły określonych mięśni dłoni, co może wywoływać uczucie pogorszenia koordynacji, trudności z precyzyjnym chwytaniem przedmiotów oraz problemy podczas wykonywania dokładnych ruchów dłonią. Charakterystyczne jest nasilanie się objawów podczas snu, co często może wywoływać wybudzenia w nocy.

W przypadku neuropatii rowka nerwu łokciowego dochodzi do ucisku nerwu łokciowego na poziomie zakończenia kości ramiennej. Typowe objawy obejmują parestezje palca serdecznego oraz małego, a także zaburzoną funkcję ruchową tych dwóch palców. Dodatkowo mogą pojawiać się pewne ograniczenia ruchomości kciuka.

Polineuropatia cukrzycowa

Polineuropatia cukrzycowa to kolejny, jeden z częściej występujących rodzajów neuropatii. W przypadku tego schorzenia za rozwój uszkodzeń nerwowych odpowiada przewlekły, zbyt wysoki poziom cukru we krwi, który jest charakterystyczny dla nieleczonej lub źle kontrolowanej cukrzycy. Szacuje się, że zaburzenia funkcjonowania układu nerwowego mogą pojawiać się nawet u 25% osób chorujących na cukrzycę. Ze względu na osłabione odczuwanie bólu oraz zwiększoną tendencję do zakażeń, schorzenie to może skutkować rozwojem tzw. stopy cukrzycowej, która nieleczona może być przyczyną amputacji kończyny. Do rozwoju neuropatii może dochodzić także w przebiegu różnego typu infekcji, jak np. neuropatia obecna w półpaścu wywoływanym wirusem ospy wietrznej. Za rozwój objawów w tej chorobie odpowiada aktywacja uśpionego wirusa zlokalizowanego w zwojach nerwowych. Inne neuropatie mogą rozwijać się jako manifestacja poszczególnych chorób autoimmunologicznych, w których układ odpornościowy gospodarza błędnie identyfikuje tkanki nerwowe jako obce oraz uruchamia przeciwko nim proces zapalny.

Jeśli szukasz skutecznego sposobu na zmniejszenie tych dolegliwości, mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! Magnetoterapia, wykorzystująca pole magnetyczne, może okazać się wyjątkowo efektywna w leczeniu neuropatii nerwów.

Neuropatie nerwów – leczenie

Magnetoterapia to jedna z najskuteczniejszych metod bezinwazyjnego leczenia neuropatii. Pole magnetyczne regeneruje uszkodzone nerwy oraz stymuluje tworzenie nowych połączeń, dzięki temu poprawia się komunikacja między komórkami. Pole magnetyczne ponadto zmienia przewodnictwo poprzez poprawienie czynności elektrycznej nerwów, co skutkuje lepszym przekazywaniem impulsów.

Pole magnetyczne niskich częstotliwości poprawia ukrwienie, zmniejsza zaczerwienienie chorego obszaru, zasinienie lub obrzęk. Działa też przeciwzapalnie a trzy tym nie ma działań niepożądanych!

Teslomag w leczeniu neuropatii

Jednym z najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku jest Teslomag – aparat do magnetoterapii domowej. Co wyróżnia go spośród innych urządzeń? Po pierwsze, jest bardzo prosty w obsłudze. Nawet jeśli nie jesteś technologicznym ekspertem, z łatwością poradzisz sobie z jego użytkowaniem. Wystarczy podłączyć go do prądu, ustawić odpowiedni tryb i przyłożyć na dotknięte obszary ciała.

Kolejną zaletą Teslomag jest jego niewielki rozmiar. Nie musisz obawiać się, że zabierze on dużo miejsca w Twoim domu. To kompaktowe urządzenie można bez problemu przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia. Możesz nawet zabrać je ze sobą w podróż, aby móc kontynuować terapię bez przerwy. Najczęściej przechowywany jest w szufladzie, gdzie łatwo po niego sięgnąć i prawie natychmiast rozpocząć terapię.

Teslomag jest również bardzo tani. W porównaniu do dużych, stacjonarnych urządzeń do magnetoterapii, jego cena jest zdecydowanie bezkonkurencyjna. Nie musisz wydawać fortuny na wizyty u specjalistów czy kosztowne leki. Wystarczy zakupić Teslomag i zacząć korzystać z jego dobroczynnych właściwości. Koszt zakupu z pewnością będzie tańszy niż wykupienie kilku serii zabiegów w ośrodku zdrowia. I TO BEZ UCIĄŻLIWYCH DOJAZDÓW! BEZ WYCHODZENIA Z DOMU!

Skuteczność terapii

Skuteczność aparatu Teslomag jest niezaprzeczalna i została potwierdzona w procesie certyfikacji wyrobu medycznego. Działa on poprzez generowanie pulsującego pola magnetycznego, które penetruje dotknięte obszary ciała. To pole działa na nerwy, pobudzając ich regenerację i naprawę. Dzięki temu możesz odczuć znaczną poprawę w swoich objawach, takich jak ból, mrowienie czy utrata czucia.

Terapia polem magnetycznym może być stosowana samodzielnie, w zaciszu własnego domu. Nie musisz już tracić czasu i energii na długie przejazdy do klinik czy szpitali. Teraz wszystko, czego potrzebujesz, masz pod ręką – Teslomag.

Jeśli cierpisz na neuropatię nerwów i chcesz znaleźć skuteczny sposób na jej leczenie, warto rozważyć korzystanie z magnetoterapii. Teslomag, prosty w obsłudze, niewielki, tani, a przy tym bardzo skuteczny, może okazać się Twoim najlepszym przyjacielem w walce z bólem i innymi objawami neuropatii. Niezwłocznie podjęta terapia może przynieść Ci ulgę i poprawić Twoją jakość życia. Daj szansę Teslomagowi i poczuj się lepiej już dziś!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *